Crimea fly_full

Похід кордоном з Румунією. Частина 1-ша, віддалена від кордону.

Минулого року в кінці липня на початку серпня я був в Горганах і цей час для походу Карпатами мені надзвичайно сподобався. Вдень тепло, але не спекотно, вночі трохи прохолодно, всі гори в чорниці, гарна видимість та відповідно чудові фото. Оскільки більш серйозних планів на це літо у мене не було, то я вирішив знову податися до Карпат і обрав для цього приблизно той самий час. Хотілося побувати в Мармаросах, в яких я до цього ще не був, але для походу на 7-8 днів вони занадто малі, тому я розширив ділянку та проклав маршрут прикордонними з Румунією ділянками Прикарпаття та Закарпаття. Оскільки мова йде про прикордонну зону, то для походу потрібен дозвіл від прикордонників (див. P.S.), а починати та завершувати його ми мали обов’язково на одній з прикордонних застав цих регіонів. В результаті похід мав відбутися за наступним маршрутом: Шибени, Буркут, хребет Пнів’є, далі Чорним Черемошем ми мали піднятися на кордон та постійно йти кордоном від г. Коман 1724 м аж до г. Піп-Іван Мармароський 1936 м, спуск на полонину Лисича, денна прогулянка на г. Петрос Мармароський 1781 м та спуск у Ділове. На нашому маршруті на мапі було позначено надзвичайно мало джерел з водою, а в цей час в Україні стояла настільки спекотна погода, що розраховувати на якісь струмки біля хребта також не доводилось. Частково через це, а частково просто через бажання якогось не матрацного походу, в перші дні ми мали проходити більше 20 км кожного дня з рюкзаками в 25-30 кг. Звісно, що не кожен готовий до таких навантажень, тому коло потенційних учасників походу було досить обмеженим. В решті решт компанію мені склали Сергій Храпко, Володя Павлуша та Вітя Каменський, хоча були й досить цікаві варіанти розширення цього кола :)

 

Collapse )
Crimea fly_full

Похід кордоном з Румунією. Частина 2-га, несподівана та цікава.

Початок нарису про похід прикордонною зоною з Румунією можна прочитати тут http://nicks-trips.livejournal.com/7931.html 

 

 

Collapse )
Crimea fly_full

Похід кордоном з Румунією. Частина 3-тя, заключна.

Початок нарису про похід прикордонною зоною з Румунією можна прочитати тут http://nicks-trips.livejournal.com/7931.html 

Collapse )

 

Ai-Petri_Legs

Одеса, яку бачили не всі

ОдесаЗ деяких пір Одеса стала містом, в якому мешкають мої друзі та гарні знайомі. Власне особливих приводів для того, щоб кудись поїхати мені не потрібно, але я завжди намагаюсь обирати місця, в яких я ще не був, а Одеса до них вже давно не належить. Тому ДН Олі став гарним приводом для того, щоб побувати в Одесі ще раз, вибратись на море та звісно ж зі всіма побачитись та поспілкуватись.
 
Оскільки раніше я кілька разів вже був в Одесі (фото тут і тут) та мав можливість прогулятись її центром і побачити всі, так би мовити, найпопулярніші її пам’ятки, з якими власне Одеса у багатьох людей і асоціюється, то на цей раз вже була можливість ознайомитись з якимись речами, які виходять за межі одноденної програми оглядин Одеси. У Чіли в цей день на роботі не було світла і він вирішив скласти мені компанію :)
 

Collapse )
Crimea fly_full

Пригодницький марафон Gorgany race 2010 або не ходіть діти до Африки гуляти

Певний час у вузьких колах моїх друзів проростала ідея стосовно участі в пригодницькому марафоні і цього року все начебто складалося непогано, тому було вирішено заявитися на Gorgany race 2010. Для тих хто не знає що це таке, поясню двома словами. За кілька годин до старту марафону видається мапа з контрольними пунктами, в яких потрібно сфотографуватися, та суддівськими пунктами, в яких потрібно виконати певні вправи з техніки пішохідного туризму. Цього року було 4 суддівських КП та 8 + 1 бонусне звичайних. За словами організаторів ідеальний маршрут за мапою складає 90 км і на його проходження дається 30 годин. Як можна зрозуміти з назви марафон відбувається в Горганах, найбільш диких та складних для проходження горах в Україні. Цього року на Gorgany race 2010 заявилось 65 пішохідних та 14 вело команд. В моїй команді були ще Сергій Храпко та Володя Павлуша.
 

Collapse )
Crimea fly_full

Сплав Чорним Черемошем та водний похід Прутом на травневі вихідні

Минулого року на закритті водного сезону на Південному Бузі я познайомився з одеситами з турклубу “Водний бобслей”. Вони мені сподобались в усіх відношеннях і після закриття сезону у мене залишилось бажання відкрити новий сезон також разом з ними. Якщо не рахувати купання в Дніпрі 11 січня та в Чорному морі на Великдень, то з відкриттям водного сезону цього року у мене не складалося досить довго. Але в решті решт все склалося і попри те, що я почав займатися цим питанням трохи запізно, мені вдалося приєднатися до одеситів для сплаву Чорним Черемошем та водяного походу Прутом на травневі вихідні.

Collapse )

 

Chatyr-Dug

Похід Кримом на Великдень

Цього року Великдень був дуже рано і з приводу куди б його податись в Україні було не так багато варіантів. В решті решт було вирішено йти в похід Кримом. Зазвичай в цю пору року в Криму йдуть дощі та доводиться місити багнюку. Якщо до цього додати похмуре небо і відповідно не найпривабливіші фото, то їхати надовго не хотілося, тому було вирішено обмежитись лише 4 днями походу з виходом на його завершенні до моря. При прокладанні маршруту варто було звернути увагу на печери, оскільки в них однаковий клімат цілодобово, та водоспади, які в цю пору року найбільш повноводні. Мені одразу спали на думку Мармурові печери Чатир-Дагу. Тим більше, що осінню я був на Роман-Коші і найкращі краєвиди з нього відкривались саме на Чатир-Даг. З кожним роком місць, які я ще не бачив в Криму більше не стає, тому далі маршрут довелось прокладати вже знайомими мені місцями через водоспади Джурла та Джур-Джур. За іронією долі майже таким був маршрут мого першого самостійного походу, коли ми вузьким колом з товаришами майже без жодного досвіду проклали собі маршрут, підготували все необхідне та пройшли ним. Це було лише 5 років тому, але скільки ж у мене з тих пір вже відбулося різноманітних подорожей… Кожна з них по своєму незабутня, але в якомусь сенсі всі вони почалися з цього походу. Я навіть відчував певну ностальгію. Було враження, що я повертаюся в місця, в яких провів своє дитинство :)

Collapse )


Buk_Direction sign

Новорічна казка 2010

Минулий Новий рік (НР) я зустрів в теплих краях на узбережжі моря. Лягаєш на пляжі на лежак і слухаєш як на берег одна за одною накочуються хвилі. Піднімаєш голову і споглядаєш як на безкрайньому зоряному куполі неба виблискують такі далекі від нас зірки. Уявіть собі, і все це на НР! :) Надзвичайно полюбляю спати на березі моря, але на НР це було якось дуже незвично. Все ж таки НР асоціюється з зимою, а не з літом і моя душа підсвідомо жадала саме зими. Цей НР я вже хотів зустріти посеред справжньої зими, але останніми роками зима на НР в Україні нас не балує, тому для вірності було вирішено зустріти НР 2010 у Карпатах на Чорногорському хребті. Де ж в Україні ще бути справжній зимі як не там? :)
 

Collapse )