ПутешественNick (nicks_trips) wrote,
ПутешественNick
nicks_trips

Баварія 2011 (Bavaria 2011)

Традиційні баварські одяг та їжа (Traditional Bavarian clothes and food)Минулого року у мене відбулась серія відряджень до Німеччини, а якщо бути взагалі точним, то до Баварії. До минулого року я в Німеччині не був взагалі, тому було що подивитись та чим зайнятись. Як завжди час намагався даремно не гаяти та обійняти якомога більше. До моєї уваги потрапили історичні центри деяких міст, колишні культові місця нацистів, баварські палаци та замки, навіть деякі музеї, спортивні та авто-мото-об’єкти, але найчастіше я звісно ж бував у самому Мюнхені.Мюнхен, міська Ратуша (Munich, Town Hall and Marienplatz)Мюнхен – столиця Баварії та найбагатше місто Німеччини. Звісно, що історичний центр разом з Ратушею та баварські пивні паби – це программа мінімум навіть для відрядження. Попри розрекламованість типового баварського пабу Хофбройхауз (Hofbrauhaus) мені більше подобається Аугустінер (Augustiner). За легендою в Хофбройхауз почався пивний путч переворот за участю Гітлера, але сучасний заклад не має нічого спільного з тим історичним, в якому ці події мали місце. Тим не менш туристам кудись ходити все рівно треба :)

Замок Нойшванштайн (Neuschwanstein Castle)Найцікавіші палаци та замки Баварії пов’язані з ім’ям короля Людвига II: Нойшванштайн (Neuschwanstein), Хохеншвангау (Hohenschwangau), Херен Кімзеє (Herren Chimsee), Німфенбург (Nymphenburg), Линдерхоф (Linderhof). Людвиг II явно був романтичною натурою, палаци просто казкові, а інтер’єри надзвичайно різноманітні. Навіть важко повірити в те, що він був баварцем :) Самі баварці про Людвига II нерідко ниють, що витрати на палаци були невиправдані. Власне сам Людвиг II окрім останніх двох в інших і не пожив, як мінімум тому, що їх добудували лише після його смерті. Але щоб ці баварці сьогодні показували туристам, якби не Людвиг II?

У Нюрнбергу окрім історичного центру обов’язково потрібно дивитись культові місця нацистської слави. Як і все, що створює будь-який тоталітарний режим, все надзвичайно масштабно та помпезно. Більш детально про місця нацистської слави у Нюрнбергу можна почитати в наступному звіті "Der totalitäre Ring".

Мюнхен, музей досягнень природничих наук та техніки (Munich, Deutsches Museum)Музеї мене ніколи не приваблювали і зазвичай я намагаюсь їх оминати. Музейний принцип “дивитись, але не чіпати” як на мене абсолютно неприродній. Тим не менш оскільки в Мюнхені за минулій рік я був не раз, то зайшов і до музею досягнень природничих наук та техніки (Deutsches Museum). Зайшов і абсолютно не пошкодував. В ньому найбільш показово представлені безліч галузей людської діяльності: мореплавство, автомобілебудування, повітряний транспорт, космічні технології, атомна техніка. Все це у вигляді живих кораблів, автомобілів, літаків, космічних ракет, ядерних реакторів. Дуже багато з них в натуральну величину, інколи з розрізами, по ним (в них) можна ходити, все чіпати і кругом заглядати. Кожна галузь представлена надзвичайно великою кількістю експонатів: від перших безпілотних літальних апаратів до сучасних літаків, від перших парусних суден до сучасних круїзних лайнерів, пасажирські, транспортні, військові... Я був просто в захваті! Єдине, що музей надзвичайно великий, по ньому можна бродити хоть цілий день і будуть речі, які все ще будуть тебе цікавити, але сил вистачає значно на менше часу, ніж потрібно для того, щоб все роздивитись та поторкати.

Мюнхен, світ BMW (Munich, BMW Welt (Munchen, BMW World))Також з впевненістю можу сказати, що не належу до автофанатів, але “Світ BMW” (BMW Welt) відвідав із задоволенням. Окрім декількох десятків найкращих сучасних авто BMW в ньому представлені також і різні автосимулятори, оригінальні вузли (як наприклад, мотори) та звичайно мотоцикли. Можливий тестдрайв. Після відвідин “Світу BMW” до музею BMW вже мало хто хоче йти, тим більше, що зараз він на 50% все ще на реконструкції. Навколо “Світу BMW” чудовий Олімпійський парк з Олімпійським стадіоном. За гарної погоди можна піднятись на телевежу і подивитись на місто з висоти пташиного польоту. Телевежа вища за вежу церкви Божої матері та тим більше за вежу церкви Св. Петра.

Мюнхен, Альянц Арена (Munich, Allianz Arena)Звісно, що я не міг оминути своєю увагою головний футбольний храм Мюнхена - Allianz Arena. Тим більше, що за Баварію зараз грає Анатолій Тимощук. Стадіон справив на мене надзвичайно приємне та позитивне враження. Цікавий фасад з подушок з підсвіткою кольорами клубів, ідеальна видимість поля навіть з секторів за воротами. Під час екскурсії тобі показують майже все: центральна трибуна нижнього ярусу над тренерськими лавками, зал для прес-конференцій, роздягальню Баварії (в коридорі півтора метрові фотографії футболістів основного складу, над кожною шафою також фото гравця), кімнати для відновлення після матчу, обтягнута сіткою розминочна кімната перед виходом на поле, в якій можна працювати з м’ячем, заходиш в тонель, з якого футболісти (боги!) виходять на поле... Не важко уявити собі відчуття, коли бачиш як гравці перед фіналом Ліги Чемпіонів 2012 стоять в цьому ж самісінькому тунелі, в якому і ти нещодавно був. І це найпростіша екскурсія за 10 юро! Єдине, що не дозволяють вийти на поле та потоптати траву :)

Мюнхен, Октоберфест (Munich, Oktoberfest)Довелось також минулого року побувати і на Октоберфесті. Якщо передати мої враження двома словами – “Свадьба на стадіоні”. Величезний намет, який будується спецільно для Октоберфесту і в ньому пітьма народу, співає ансамбль, всі кричать, пиво л’ється рікою, можна залазити на лавки та взагалі робити все, що заманеться. Якщо ти встанеш зі свого місця, то на нього одразу хтось сяде. Добре, що у мене були VIP місця на балконі :) Маю сказати, що бедж з моїм ім’ям та адресою готелю видавали не даремно – знадобився :) Прокидання в готелі теж було досить цікавим. Прокидаюсь зранку, тиша така, що аж у вухах дзвенить, білі стіни, все залите світлом... Я навіть не одразу зрозумів де я :) Контраст порівняно з вчорашнім вечором був настільки відчутний, що навіть виникли сумніви, що вчора все відбувалось насправді, а не наснилось :)

Мюнхен, кладовище Валдфрідгоф, могила Степана Бандери (Munich, Waldfriedhof cemetery, Stepan Bandera's grave)Як не дивно у Мюнхені є речі, які тісно пов’язують його з Україною, у Мюнхені на кладовищі Вагдфрідгоф (Waldfriedhof) похований Степан Бандера. Щоб знайти його могилу треба зайти через центральну браму та брати трохи праворуч, могила Степана хвилинах в 5-ти від неї. Я не знав де саме вона знаходиться і мені відверто пощастило її знайти, бо я зайшов через браму з іншого боку кладовища і йшов просто навмання. Тим не менш прапори УПА та України дозволили її помітити з певної відстані та все ж таки знайти. Така вже наша історія, що багато наших героїв загинуло та поховані за кордоном. Але коли дивився на чепурненьку та доглянуто могилу Бандери, то чомусь подумалось, що можливо і на краще, що він похований в Мюнхені. Якби він був похований в Україні, то напевно вже б знайшлись якись відморозки з числа “руських” які б вже спаплюжили б могилу Бандери, як наприклад було з нашим гербом та іншими символами на Говерлі.

Всі фото з моїх відряджень до Баварії за 2011 рік можна подивитись тут http://nicks.io.ua/album536683


Tags: Баварія (Bavaria), Мюнхен (Munich), Німеччина (Germany)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments