?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Купання на Водохрещу

Рік тому до мене зателефонував Володя та запропонував скупатися в Дніпрі на Водохрещу. До цього я ніколи ще не купався в Дніпрі взимку і пропозиція видалась мені цікавою. На відміну від цього року, минулого надворі на Водохрещу було -11 і звісно, що враження залишились дуже яскраві :)

 

 

В більш теплу пору року я полюбляю почати купання довгим нирком і цього разу за звичкою почав так само. Сказати, що вода холодна – це нічого не сказати :) Її температура настільки шокує організм, що навіть мозок вимикається і ти не розумієш де ти і що саме відбувається. Після того як я нирнув під воду, я повністю втратив ВСІ орієнтири в просторі. Було таке враження, що я в невагомості в космосі, час зупинився і нічого не відбувається взагалі. Якби моє тіло не виштовхувалося з води само, то я б точно не зрозумів в який бік взагалі потрібно пливти доверху. Після першого такого нирка я одразу ж зрозумів, що взимку ниряти потрібно швидко одним рухом :) Тіло в крижаній воді втрачає тепло просто шаленими темпами. Це не хвилини, це секунди. Тепер навіть можу сказати, що я розумію, що відчуває людина, яка провалюється під кригу :) Вилазиш на берег, де температура повітря градусів на 15 нижче, але таке враження, що на суші тепліше. Контраст настільки скажений, що вся шкіра просто палає. Таке враження, що в тебе опік. Навіть витираєшся дуже обережно :) Відчуття настільки суперечливі та змішані, що взагалі не розумієш чи тобі холодно, чи тепло. Я коли витираю голову рушником, то у мене потім волосся стирчить в різні боки. Цього разу трапилось так саме, але коли я почав одягати шапку, то відчув, що вона якось не дуже хоче одягатись. Мій їжачок на голові миттєво став крижаним і я, коли одягав шапку, відчув як у мене на голові ламаються бурульки :)  

Цього року я також із задоволенням відгукнувся на пропозицію Володі скупатись. Єдине, що цього року якась аномальна зима, вчора ввечері на дворі було +3, тому враження звичайно вже зовсім інші. Пар з тіла йде, але коли вилазиш на берег, то на суші можна абсолютно спокійно стояти мокрим і почувати себе комфортно. Я навіть поколювання на шкірі не відчув :( Шапка та рукавички після купання цього року не знадобились взагалі.  

Купання взимку мені однозначно сподобалось. Звичайно не настільки, щоб робити це кожного дня, але ця процедура неначе змушує організм прокинутись від сплячки та впевнений, що підвищує імунітет. Всім, хто ще не спробував як це, обов’язково раджу це зробити :)

Comments

Latest Month

June 2012
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by heiheneikko